Kvalitní sportovní povrchy pro ještě lepší zážitek ze sportu

Sport lidem prospívá, o tom není sporu. Množství a úroveň sportovišť je jedním z měřítek vyspělosti dané země. Podoba různě zaměřených sportovišť prošla za posledních několik desítek let velkou proměnou. Nové materiály a technologie podstatně rozšířily možnosti při výstavbě či rekonstrukci vnitřních i venkovních sportovních areálů. Velikým vývojem prošly zejména sportovní povrchy.

Existuje mnoho druhů sportovních povrchů. Vybírat lze mnohdy i z více typů pro jeden sport. Určitý typ povrchu s sebou vždy nese svoje specifické výhody, který jiný typ mít nemusí. To se týká nejen technických vlastností konkrétního sportovního povrchu, ale například i pořizovacích nákladů. Vždy je možné volit různá řešení podle individuálních potřeb zřizovatele sportoviště.

Sportovní povrchy jsou stěžejním prvkem každé sportovní haly nebo venkovního sportovního areálu. Pro výběr toho nejvhodnějšího povrchu je na místě konzultovat dostupné možnosti se zkušenými odborníky. Samozřejmě vždy záleží na druhu sportu, pro který je sportoviště určeno.

Mnoho typů sportovních povrchů je multifunkčních, vhodných pro sporty míčové, raketové, hokejové a další. Mezi takové patří umělé povrchy Bergo, Sport Court nebo OSST Surfaces. Zejména pro fotbal a pro tenis jsou určeny bezzásypové umělé trávníky XL TURF. Velmi zajímavou alternativou jsou umělé textilní povrchy s univerzálním využitím, které se vyznačují velmi dlouhou životností a minimální nutností zásypu.

Kromě multifunkčních sportovních povrchů se vyrábějí i více specializované povrchy, určené například pro posilovny nebo dětská hřiště, a překrývací povrchy se snadnou instalací a demontáží pro krátkodobé či mobilní sportovní nebo jiné akce.

Z přírodních povrchů je stále žádanou klasikou antuka (tenis, volejbal). Specifickou záležitostí jsou pak beachvolejbalová hřiště vysypaná křemičitým pískem.

Sport je mnohostranně prospěšným způsobem trávení volného času. Ať už jde o školní hřiště, nebo například o profesionální tenisové kurty, pro ten nejlepší sportovní zážitek se vyplatí vsadit na ověřenou kvalitu v podobě certifikovaných sportovních povrchů a na zkušený, profesionální přístup odborníků.

Oblečení na motocykl: Styl i ochrana

Existuje spousta různých životních stylů. Jedním z nejvýraznějších a na první pohled lehce rozeznatelných je bezpochyby motocyklismus.

Údržba zahrady může být opravdovou radostí

Krásná zahrada může mít mnoho tváří a podob. Vždy záleží jen na osobním vkusu jejího majitele. Jisté však je to, že aby zahrada vypadala podle našich představ, vyžaduje to vždy spoustu práce.

7 tipů, jak se vyhnout závislosti na online kasinu

Online hazardní hry jsou stále populárnější. Není to první rok, kdy se místní obyvatelé museli potýkat s problémem blokových řetězců a sebeizolace.