Kvalitní sportovní povrchy pro ještě lepší zážitek ze sportu

Sport lidem prospívá, o tom není sporu. Množství a úroveň sportovišť je jedním z měřítek vyspělosti dané země. Podoba různě zaměřených sportovišť prošla za posledních několik desítek let velkou proměnou. Nové materiály a technologie podstatně rozšířily možnosti při výstavbě či rekonstrukci vnitřních i venkovních sportovních areálů. Velikým vývojem prošly zejména sportovní povrchy.

Existuje mnoho druhů sportovních povrchů. Vybírat lze mnohdy i z více typů pro jeden sport. Určitý typ povrchu s sebou vždy nese svoje specifické výhody, který jiný typ mít nemusí. To se týká nejen technických vlastností konkrétního sportovního povrchu, ale například i pořizovacích nákladů. Vždy je možné volit různá řešení podle individuálních potřeb zřizovatele sportoviště.

Sportovní povrchy jsou stěžejním prvkem každé sportovní haly nebo venkovního sportovního areálu. Pro výběr toho nejvhodnějšího povrchu je na místě konzultovat dostupné možnosti se zkušenými odborníky. Samozřejmě vždy záleží na druhu sportu, pro který je sportoviště určeno.

Mnoho typů sportovních povrchů je multifunkčních, vhodných pro sporty míčové, raketové, hokejové a další. Mezi takové patří umělé povrchy Bergo, Sport Court nebo OSST Surfaces. Zejména pro fotbal a pro tenis jsou určeny bezzásypové umělé trávníky XL TURF. Velmi zajímavou alternativou jsou umělé textilní povrchy s univerzálním využitím, které se vyznačují velmi dlouhou životností a minimální nutností zásypu.

Kromě multifunkčních sportovních povrchů se vyrábějí i více specializované povrchy, určené například pro posilovny nebo dětská hřiště, a překrývací povrchy se snadnou instalací a demontáží pro krátkodobé či mobilní sportovní nebo jiné akce.

Z přírodních povrchů je stále žádanou klasikou antuka (tenis, volejbal). Specifickou záležitostí jsou pak beachvolejbalová hřiště vysypaná křemičitým pískem.

Sport je mnohostranně prospěšným způsobem trávení volného času. Ať už jde o školní hřiště, nebo například o profesionální tenisové kurty, pro ten nejlepší sportovní zážitek se vyplatí vsadit na ověřenou kvalitu v podobě certifikovaných sportovních povrchů a na zkušený, profesionální přístup odborníků.

Které stojany na víno se hodí do kuchyně?

Stojany na víno nejsou pouze praktickým řešením pro skladování lahviček oblíbeného nápoje, ale také elegantním a vkusným doplňkem, který může oživit atmosféru vaší kuchyně.

Ovládněte umění profesionálního životopisu v Praze

Objevte tajemství tvorby účinného profesionálního životopisu v Praze s odborným vedením. Naučte se nezbytné tipy pro psaní životopisů, běžné pasti, kterým se vyhnout, a strategie pro posun vaší kariéry.

Jak si levně vybavit home-office

V posledních letech se rozšířila možnost home-office.