Nejdůležitější je vaše bezpečí, nezapomínejte na to při výběru vytápění

V posledních měsících se trh s energiemi turbulentně mění a spolu se zákazem kotlů 1. a 2. emisní třídy se tak proměňují i trendy a požadavky zákazníků hledajících vhodnou a cenově dostupnou náhradu. Ačkoli je tato proměna tržních standardů zcela logická, často poměrně výrazně zanedbává základní aspekt, a to bezpečnost. Co pro bezpečí své i vašich nejbližších můžete udělat a jak se vypořádat s možnými riziky, naleznete v následujících řádcích.

Chcete paliva, kde můžete dle potřeby změnit dodavatele?

Samozřejmě, že v době, kdy mnoho subdodavatelů energií pro vytápění elektrickou energií nebo zemním plynem krachuje, hledají lidé jistotu u zdrojů vytápění, které si nakoupí předem za hotové a ze dne na den mohou dodavatele změnit. Zároveň však kladou požadavek na rozumnou pořizovací cenu, efektivitu a co nejnižší provozní náklady. Za skvělý kompromis může být považován kotel na dřevo nebo krbová kamna. Kromě vlastního dřeva v nich totiž můžete topit i pomocí dřevěných briket, které nabízí nespočet výhod.

Obecně platí, že se dřevěné brikety vyznačují vysokou výhřevností, díky čemuž jedna tuna dřevěných briket hravě nahradí až 3 m3 klasického palivového dřeva. Tím ušetříte značný prostor při vytváření zimních zásob, ale i práci, protože nebudete muset tak často přikládat do kamen. Ruku v ruce s vysokou výhřevností pak jde i nízká popelnatost, které je dosaženo díky tomu, že piliny používané pro výrobu briket jsou vysušeny na 7 % vlhkosti, čehož u dřeva nikdy nedosáhnete. S tím pak souvisí i vhodnost do zplynovacích kotlů na dřevo, protože při tak nízké vlhkosti rozhodně nehrozí jeho poškození, jak se může u špatně vysušeného dřeva stát.

Díky unikátní technologii lisování dřevěných briket, kdy není použita žádná dodatečná chemie je popel i velmi vhodným hnojivem třeba na zahrádku. Navíc díky nízké popelnatosti je i množství popela podstatně nižší než u palivového dřeva.

I u těch nejbezpečnějších kotlů jsou vždy jistá rizika

Zejména v případech, kdy uživatelé při údržbě kotlů pochybí může docházet k různým poruchám a závadám nejen na vlastní otopné soustavě, ale především u samotného kotle. V oblasti ochrany života a zdraví je tak více než vhodné rozmístit v domě požární hlásiče. V případě nebezpečí tak dostanete včas informaci, abyste opustili domov a zavolali hasiče.

Když už k neštěstí dojde, často se neobejde bez značných škod na majetku. I když jsou škody statisticky nižší u požárů, kde byly instalovány požární hlásiče, je vhodné se zamyslet i na vhodném pojištění domácnosti a nemovitosti. Ačkoli se jedná o náklady navíc, které lidé často podceňují, v případě neštěstí svého rozhodnutí pak litují. Přitom si dnes můžete takovou pojistku na míru už uzavřít online, a navíc za velmi rozumné ceny. Právě vysoce konkurenční prostředí, které je v tomto odvětví trhu totiž ceny tlačí dolů.

Pro přibližnou představu, co vám může pojištění domácnosti a nemovitosti za slušnou cenu nabídnout, zkuste dnes již snadno dostupné srovnání pojištění ve formě přehledné kalkulačky. Tyto kalkulačky den najdete hned na několika webech a stačí jen zadat pár údajů. Během chvíle pak dostanete v přehledné formě výpis nabídek jednotlivých pojišťoven včetně cen za tyto služby.

První systém umělé inteligence, který porazil člověka v pokeru, byl vyvinut českými vědci!

Systém umělé inteligence s názvem DeepStack jako první porazil profesionálního lidského hráče v No-Limit Texas Hold'em Pokeru, což představuje velký milník ve výzkumu umělé inteligence. Umělá inteligence hrála proti třiatřiceti hráčům, z nichž jedenáct odehrálo po třech tisících hrách.

Úspěšné hledání práce v Německu

Pro mnoho Čechů je hledání práce v Německu atraktivní možností. Hospodářská stabilita a nízká míra nezaměstnanosti činí z Německa atraktivní destinaci pro uchazeče o zaměstnání.

Některé strategie pro dobré sportovní sázky

Pokud jste se dostali na tuto stránku, je pravděpodobné, že jste již pochopili, že pokud chcete vydělávat peníze svými sportovními sázkami, musíte dodržovat dobrou strategii.