Nejdůležitější je vaše bezpečí, nezapomínejte na to při výběru vytápění

V posledních měsících se trh s energiemi turbulentně mění a spolu se zákazem kotlů 1. a 2. emisní třídy se tak proměňují i trendy a požadavky zákazníků hledajících vhodnou a cenově dostupnou náhradu. Ačkoli je tato proměna tržních standardů zcela logická, často poměrně výrazně zanedbává základní aspekt, a to bezpečnost. Co pro bezpečí své i vašich nejbližších můžete udělat a jak se vypořádat s možnými riziky, naleznete v následujících řádcích.

Chcete paliva, kde můžete dle potřeby změnit dodavatele?

Samozřejmě, že v době, kdy mnoho subdodavatelů energií pro vytápění elektrickou energií nebo zemním plynem krachuje, hledají lidé jistotu u zdrojů vytápění, které si nakoupí předem za hotové a ze dne na den mohou dodavatele změnit. Zároveň však kladou požadavek na rozumnou pořizovací cenu, efektivitu a co nejnižší provozní náklady. Za skvělý kompromis může být považován kotel na dřevo nebo krbová kamna. Kromě vlastního dřeva v nich totiž můžete topit i pomocí dřevěných briket, které nabízí nespočet výhod.

Obecně platí, že se dřevěné brikety vyznačují vysokou výhřevností, díky čemuž jedna tuna dřevěných briket hravě nahradí až 3 m3 klasického palivového dřeva. Tím ušetříte značný prostor při vytváření zimních zásob, ale i práci, protože nebudete muset tak často přikládat do kamen. Ruku v ruce s vysokou výhřevností pak jde i nízká popelnatost, které je dosaženo díky tomu, že piliny používané pro výrobu briket jsou vysušeny na 7 % vlhkosti, čehož u dřeva nikdy nedosáhnete. S tím pak souvisí i vhodnost do zplynovacích kotlů na dřevo, protože při tak nízké vlhkosti rozhodně nehrozí jeho poškození, jak se může u špatně vysušeného dřeva stát.

Díky unikátní technologii lisování dřevěných briket, kdy není použita žádná dodatečná chemie je popel i velmi vhodným hnojivem třeba na zahrádku. Navíc díky nízké popelnatosti je i množství popela podstatně nižší než u palivového dřeva.

I u těch nejbezpečnějších kotlů jsou vždy jistá rizika

Zejména v případech, kdy uživatelé při údržbě kotlů pochybí může docházet k různým poruchám a závadám nejen na vlastní otopné soustavě, ale především u samotného kotle. V oblasti ochrany života a zdraví je tak více než vhodné rozmístit v domě požární hlásiče. V případě nebezpečí tak dostanete včas informaci, abyste opustili domov a zavolali hasiče.

Když už k neštěstí dojde, často se neobejde bez značných škod na majetku. I když jsou škody statisticky nižší u požárů, kde byly instalovány požární hlásiče, je vhodné se zamyslet i na vhodném pojištění domácnosti a nemovitosti. Ačkoli se jedná o náklady navíc, které lidé často podceňují, v případě neštěstí svého rozhodnutí pak litují. Přitom si dnes můžete takovou pojistku na míru už uzavřít online, a navíc za velmi rozumné ceny. Právě vysoce konkurenční prostředí, které je v tomto odvětví trhu totiž ceny tlačí dolů.

Pro přibližnou představu, co vám může pojištění domácnosti a nemovitosti za slušnou cenu nabídnout, zkuste dnes již snadno dostupné srovnání pojištění ve formě přehledné kalkulačky. Tyto kalkulačky den najdete hned na několika webech a stačí jen zadat pár údajů. Během chvíle pak dostanete v přehledné formě výpis nabídek jednotlivých pojišťoven včetně cen za tyto služby.

7 tipů, jak se dobře vyspat nejen na cestách

Přespávání na nových místech je vždycky sázkou do loterie.

Kouzlo Excelu: Jak proměnit dovednosti v oblasti analýzy dat

V dynamickém a konkurenčním podnikatelském světě se data stávají neocenitelným zdrojem pro organizace usilující o získání přehledu, přijetí informovaných rozhodnutí a podporu růstu.

Jaké vlastnosti by měly mít plastové přepravky pro automobilový průmysl?

Přepravky do auta hrají klíčovou roli v automobilovém průmyslu.