Splátkové prázdniny u nebankovní půjčky: Jaké jsou výhody a nevýhody

Věděli jste, že si i během splácení půjčky můžete vzít splátkové prázdniny? Někteří o tom vůbec netuší, i když by jim to mohlo velmi pomoci. Jak takové prázdniny fungují a nesou s sebou nějaké nevýhody?

Když nezvládáte platit

Může se stát, že se během splácení půjčky dostanete do složité finanční situace a nebudete moci platit splátky. Přesně v takovém případě vstupují na scénu splátkové prázdniny. Jedná se o možnost odkladu splátek. Tedy si můžete změnit datum a výši další splátky.

Dokonce je zde možnost takto si prodloužit dobu splácení několikrát. Klasické prázdniny trvají 2 měsíce a nemůžete si vzít dvoje za sebou. Mezi jednotlivými prázdninami musí být minimálně jedna řádně zaplacená splátka.

Kdy o splátkové prázdniny žádat

Možnost splátkových prázdnin můžete využít hned po první řádně zaplacené splátce. Také sama žádost není žádná věda, u většiny společností stačí požádat prostřednictvím internetového bankovnictví anebo v mobilní aplikaci. Nejpozději tak musíte učinit do dvou dnů před datem splátky a zároveň vám musí zbývat ještě minimálně tři splátky. Také musíte počítat s tím, že během prázdnin samotných nelze upravovat datum nebo výši splátky. To půjde zase až v měsíci, kdy budete platit první řádnou splátku.

Naskáčou za to poplatky?

U většiny společností ne za samotné vyřízení. Musíte ale počítat s tím, že i během splátkových prázdnin vám budou klasicky naskakovat úroky s úrokovou sazbou, jakou máte ve smlouvě. O tuto částku se vám později navýší celková částka a zároveň se prodlouží doba splácení.

Co se týče sjednaného měsíčního pojištění, tak ho stejně musíte platit i během vašich prázdnin, bohužel si ale nelze sjednat ani žádné nové pojištění. Navíc musíte splácet i ostatní úvěry, které máte, ale u kterých nemáte prázdniny sjednané.

U splátkových prázdnin musíte také počítat s tím, že jakmile jednou začnou, už je nemůžete zrušit. Celý proces musí doběhnout až do konce. Výhodou je, že i během celého procesu můžete posílat mimořádné splátky. Po skončení celého cyklu znovu budete muset platit splátky, tak jak jste byli zvyklí. Nový stav splátkového kalendáře byste měli najít v internetovém bankovnictví anebo v mobilní aplikaci.

Nemusejí vám je povolit

Možnost splátkových prázdnin nabízejí téměř všechny společnosti, a tedy vy na ně máte automatický nárok. Problémem je, že je nemusíte dostat. Většinou se to sice nestává, ale ta možnost tu je. Může se jednat o situace, kdy jste v exekuci nebo už delší dobu máte problém řádně platit splátky. V takových případech je možné, že vám žádost zamítnou.

Ale neplatí to u všech. Každá společnost má své vlastní podmínky a rozdíl je i v tom, zda se jedná o bankovní, či nebankovní půjčku. Právě nebankovní půjčka je známá tím, že podmínky sjednání jsou dostupnější než u těch bankovních.

Dámská pracovní obuv – Který model byste si měli vybrat tuto sezónu?

Spolehlivá ochrana a pohodlí jsou základními vlastnostmi, které by měla kvalitní pracovní obuv splňovat.

Bačkůrky pro děti - jak je vybrat, aby se líbily

Jedno z nejdůležitějších obutí pro děti, které si vůbec umíte představit. Dětské bačkůrky.

Jak pohodlně trávit jarní večery - zkuste kasino Frumzi, plánujte léto, čtěte

Jarní večery jsou stále ještě chladné, a tak je dobré mít vždy nějaký plán v případě, že by se vám ještě nechtělo posedávat v parku pod rozkvetlou třešní.