Jak vybrat vánoční ubrusy?

Dům většinou na Vánoce zdobíme již dříve – nejprve je adventní věnec, pak stromeček, svítící sob na balkóně, barevná světýlka, skřítci, sněhuláci, trpaslíci a mnoho dalších dekorací, které se nám nejvíce zalíbily, a které budou nejlépe pasovat do výzdoby celého našeho domu. Před samotným Štědrým dnem se také pustíme do zdobení stolu, na který povinně patří sváteční ubrus. Jaký ubrus bude nejlepší na vánoční stůl a jak jej vybrat? – Zde je několik užitečných tipů!

Rozhodněte se pro barvu ubrusu

Pravděpodobně už máte doma klasický bílý ubrus – je to jedno z nejuniverzál­nějších řešení, které bude fungovat i na Štědrý večer – ale pokud chcete vánoční atmosféru ještě více podtrhnout, pak zvolte bílý ubrus, ale s vánočním vzorem – mohou to být například lesklé hvězdy, vánoční stromky a další vánoční motivy. Získáte tak ubrus, který Vám poslouží každý rok u příležitosti Vánoc – pro tyto výjimečné příležitosti se vyplatí mít takový ubrus.

Můžete se samozřejmě rozhodnout i pro vánoční ubrus v jiné barvě. Skvěle poslouží například šedý ubrus, ale i červený nebo tmavě zelený – to je zcela individuální záležitost, ale pamatujte, že barva ubrusu by měla ladit i s barvou nádobí, které postavíte na stůl. Pokud máte rádi lesklé a působivé dekorace, pak zvolte ubrus se zlatým nebo stříbrným leskem – i ten skvěle zapadne do vánoční atmosféry. Další volbou jsou barevné ubrusy s vánočními motivy, které jsou možná méně elegantní, ale za to radostné a zábavné. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si ubrus, který nejlépe vyhovuje Vašim osobním preferencím!

Jak vybrat velikost ubrusu na svátky?

Velmi důležitou otázkou, kterou nelze za žádných okolností přehlédnout, je také velikost vánoční ubrusy. V první řadě by ubrus neměl být příliš malý ani příliš velký – jeho boky by také měly elegantně opadat. Před nákupem si proto stůl pečlivě změřte a k výsledným hodnotám si přičtěte zhruba 40–50 centimetrů. U obdélníkových stolů se měří každá hrana, u kulatých se měří průměr.

Vánoční ubrus – jaký materiál?

V tomto ohledu máme alespoň několik možností – jedná se především o bavlněné, lněné a syntetické ubrusy. Každé z těchto řešení má své výhody a nevýhody, např. bavlněné ubrusy se snadno ušpiní a je třeba je žehlit. Totéž lze říci o plátěných ubrusech. Na druhou stranu ubrusy ze syntetických materiálů jsou většinou odolné proti skvrnám a nevyžadují žehlení – pokud nemáte dostatek času na péči o lněné a bavlněné ubrusy, vyberte si z polyesterových látek. Takové ubrusy a mnohé jiné najdete v naší bohaté nabídce.

Doplňkové ozdoby na vánoční ubrus

Pokud již máte jednobarevný ubrus a nehodláte jej měnit, ale chcete stolu dodat trochu vánoční atmosféry, pak zvolte dodatečný běhoun, kterým ozdobíte štědrovečerní stůl. Vánoční běhouny a ubrousky jsou v menších velikostech, takže je lze efektně rozložit doprostřed stolu nebo natáhnout po jeho délce či šířce. V takovém případě se vyplatí zvolit efektní běhoun, například v červené, stříbrné nebo zlaté barvě, který navíc zdobí vánoční motivy. Tímto způsobem ozdobíte stůl na štědrovečerní večeři nebo slavnostní oběd na Boží hod vánoční.

Důstojné rozloučení se zvířecím přítelem je možné

Nejlepším přítelem člověka je často pejsek nebo kočka. Mnoho rodin má i jiného zvířecího člena, například papouška, želvu, králíka, morče, křečka atd.

Výroba a inštalácia nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá UGV Chargers Výroba a inštalácia nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá UGV Chargers

UGV Chargers je mladá spoločnosť zameraná na oblasť elektrotechniky a elektroenergetiky.

Krátký návod: Jak najít nejbezpečnější online kasina v České republice

Vsázení peněz na automaty, stolní hry a různé sporty je oblíbenou zábavou více než jedné pětiny Čechů.