Vznik fotbalu a historické souvislosti

Nejpopulárnějším týmovým sportem na světě je fotbal. Podle údajů Mezinárodní fotbalové federace (FIFA)|1| pracuje v zaměstnáních přímo spojených s fotbalem asi 270 milionů lidí, ať už jako hráči nebo rozhodčí.

V 19. století došlo v Anglii k rozvoji moderního fotbalu, ale historické záznamy naznačují, že srovnatelné sportovní zvyky tomu předcházely.

V současné době jsou velké fotbalové turnaje každoročně organizovány různými fotbalovými organizacemi (národními, kontinentálními nebo mezinárodními), také různé sportovní sázkové soutěže jsou organizovány na stránkách, jako je IviBet login. Bohatý sektor, který hýbe spoustou peněz a globálně ovlivňuje politiku, také popularizuje sport mezi masami zaměstnanců.

Fotbal a jeho historie ve světě

Jak jsme viděli, moderní fotbal začal až v 19. století, ale existují důkazy, že lidé hráli hry se srovnatelnou estetikou již o stovky let dříve. Nejstarší známá praxe, která připomíná fotbal, pochází z Číny, kolem roku 3000 před naším letopočtem.

Historické zprávy však zahrnují pouze Číňany. Existují důkazy, že staří Řekové, Římané, Japonci a Egypťané se zúčastnili sportů podobných fotbalu. Kromě toho existují zprávy o několika mezoamerických populacích (z oblasti Mesoamerica, dnešního Mexika a Střední Ameriky).

O několik desetiletí později se rozvinul moderní fotbal, stále v Anglii. To vyplynulo ze spojení klubů, které odmítly dodržovat určitá pravidla ragby a spojili se, aby založili jiný sport, kde se nehrálo s míčem. Cambridgeská univerzita vytvořila pravidla pro tento nový sport, football, v roce 1846.

První standardy byly trochu odlišné od toho, jak se fotbal hraje dnes, protože byly ještě ve velmi rané fázi. Původní fotbalové předpisy podle Galeana „neomezovaly počet účastníků, délku hřiště, výšku obručí ani dobu trvání sporů“.

V průběhu 19. století samozřejmě došlo k několika úpravám, včetně instalace brankáře a rozhodčího, zavedení pokutového kopu za fauly spáchané v oblasti a také používání rukou k dotyku. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) byla založena jako výsledek expanze sportu po Evropě a jeho růstu a její inaugurační členství zahrnovalo následující země:

  • Belgie,
  • Dánsko,
  • Francie,
  • Holandsko,
  • Španělsko,
  • Finsko a
  • Švýcarsko.

Je důležité poznamenat, že FIFA datuje oficiální zrod fotbalu v roce 1863, v roce, kdy byla v Anglii vytvořena Fotbalová asociace, orgán odpovědný za dohled nad sportem v této zemi.

Jarní herní zábava s Wazamba nebo AI

Jaro už se za okny dere dovnitř plným proudem a stejně s ním probíhá změna i v lidských náladách, stejně jako v přírodě.

Která kasina v Evropě jsou nejkrásnější?

Při cestách po Evropě člověk narazí na spoustu památek, ať už opravdu profláknutých nebo méně známých.

Sportování jako znak jara. Na živo nebo v kasinu Sportaza

S prodlužujícími dny a rostoucí energií můžete pociťovat čím dál tím větší šanci a chuť se pouštět do fyzické aktivity.