Pobočky Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum nabízí stálé expozice a výstavy se zaměřením na dějiny města a nejbližšího okolí. Expozice z oblasti výroby sirek v Sušici, skla ze sbírky Bruno Schreibera a sušického mechanického betlému.

Hlavní pobočka

ZAVŘENO (Otevírá 09:00)

Muzeum Šumavy Kašperské hory

Muzeum nabízí stálou expozici věnovanou přírodě, historii, životu obyvatel Šumavy a sklářství na Šumavě. Zahrnuje lidovou kulturu, připomínky těžby zlata a výrobky slavných skláren v Klášterském Mlýně, Anníně a v Lenoře.

Muzeum

ZAVŘENO (Otevírá 09:00)

Knihovna Muzea Šumavy Sušice

Knihovnické služby zaměřené na odbornou společenskovědní či přírodovědnou literaturu či současná nebo historická regionální periodika. K dispozici nad 23 tisíc titulů.

Muzeum Šumavy Železná Ruda

Muzeum v rámci domu slavné sklářské rodiny Abelů nabízí expozice zahrnující jejich nábytek, obrazy a nádobí. Ukázky sklářského nářadí, sklářských forem a dalších sklářských výrobků z 19. století a první třetiny 20. století. Portréty příslušníků rodu Abele, ...

Muzeum

ZAVŘENO (Otevírá 09:00)

Muzeum Dr. Šimona Adlera

Muzeum nabízí expozice z oblasti kulturního a náboženského života Židovské menšiny v Západočeském pohraničí. Bylo vybudováno v roce 1997 jako památník židovského historika a rabína Dr. Šimona Adlera, který se zde narodil a v roce 1944 se stal obětí holocaustu …

Muzeum

ZAVŘENO (Otevírá 09:00)